dso5102bmOscyloskop jest praktycznie niezbędnym urządzeniem pomiarowym dla każdego elektronika. Oscyloskop to w dużym uproszeniu przyrząd rejestrujący na swoim ekranie zmiany wartości napięcia w czasie. Bez względu czy zajmujesz się układami analogowymi czy cyfrowymi to prędzej czy później będziesz zmuszony do zakupu tego sprzętu pomiarowego. Gdy już poznasz jakie możliwości dają pomiary oscyloskopem nie będziesz mógł uwierzyć że wcześniej woogóle dało się coś zrobić bez niego. Każdy serwisant elektronik potwierdzi że jest to niezbędny sprzęt.

Wychodząc naprzeciw potrzebom początkującym elektronikom postanowiliśmy napisać krótką serie kilku artykułów przedstawiających praktyczną instrukcję oscyloskopu. Artykuły będą także z pewnością przydatne dla doświadczonych elektroników przesiadających się z oscyloskopu analogowego na cyfrowy. Zaryzykuję stwierdzenie że obecnie produkowane oscyloskopy cyfrowe podstawowe funkcje mają zunifikowane i opisana instrukcja będzie uniwersalna dla oscyloskopów marki Rigol, Uni-t, Siglent, Atten, Owon, Hantek… Przygotowaliśmy instrukcję obsługi na przykładzie oscyloskopu cyfrowego marki Hantek model DSO5102BM, ponieważ jest to jedna z bardziej atrakcyjnych ofert dostępnych na rynku.

Zachęcamy także do przesyłania ewentualnych zapytań w sprawie opisów na nasz adres e-mail: gotronik@gotronik.com

DSO5102BM jest dwukanałowy oscyloskop stołowy z szerokością pasma wynoszącą 100MHz. Wyposażony jest on w duży i czytelny (kontrastowy) wyświetlacz LCD WVGA o przekątnej 7cali i rozdzielczości 800×480. Poza podstawowymi parametrami oscyloskopu takimi jak szerokość pasma, częstotliwość próbkowania, długość pamięci rekordu często potencjalni klienci nie biorą pod uwagę rodzaju ekranu, a jest to także jeden z ważniejszych parametrów decydujących o komforcie pracy z oscyloskopem.

Przygotowane opisy:

  1. Podstawowy opis panelu czołowego i funkcji wyświetlanych na ekranie oscyloskopu DSo5102BM.
  2. Układ odchylania pionowego – czułość napięciowa.
  3. Układ odchylania poziomego – podstawa czasu
  4. Układ wyzwalania.
  5. Układ akwizycji – zapisywania przebiegów.
  6. Komunikacja oscyloskopu DSO5102BM z komputerem.
  7. Pomiary automatyczne.
  8. Pomiary przy pomocy kursorów.

Dodaj komentarz