Nowością w ofercie firmy Gotronik jest zasilacz laboratoryjny firmy Long Wei PS-305D. Jest to zasilacz o napięciu regulowanym w zakresie od 0-30V. Maksymalna wydajność prądowa to 5A. Urządzenie posiada wyświetlacz  LED 3,5 cyfry.

 

 

 

 

Charakterystyka:

 • płynna regulacja napięcia wyjściowego od 0 do 30V
 • płynna regulacja prądu wyjściowego do 5A
 • napięcie zasilania 220 V/110V±10% 50/60Hz
 • wyświetlacz LCD
 • woltomierz: wyświetlacz LCD 3,5 cyfry o rozdzielczości 0,01V
 • amperomierz: wyświetlacz LCD 3,5 cyfry o rozdzielczości 0,01A
 • temperatura pracy od 0°C do 40°C
 • wilgotność < 80%
 • współczynnik stabilizacji napięcia  <0.01%+3mV
 • współczynnik stabilizacji prądu < 0.2%+3mA
 • waga 5 kg
 • wymiary: 340*190*210 mm
Panel przedni

Panel przedni

Opis przedniego panelu

Opis przedniego panelu

Opis przedniego panelu

 1. Wyświetlanie wartości prądu wyjściowego
 2. Zgrubna regulacja wartości prądu wyjściowego
 3. Dokładna regulacja wartości prądu wyjściowego
 4. Ograniczenie prądowe
 5. On/Off
 6. Wyjście „-„- masa
 7. GND- jest połączone z masą obudowy
 8. Wyjście „+”
 9. Ograniczenie napięciowe c.v
 10. Zgrubna regulacja wartości napięcia wyjściowego
 11. Dokładna regulacja wartości napięcia wyjściowego
 12. Przełącznik wyjścia. Wciśnięty powoduje włączone napięcie wyjściowe, w innym przypadku na wyjściu napięcia wyświetla się zero.
 13. Wyświetlanie wartości napięcia wyjściowego
 14. Kalibracja natężenia prądu
 15. Kalibracja napięcia

 

Panel tylni 

Opis tylnego panelu

Opis tylnego panelu

 

  16.  Przełącznik zasilania

  17.  Złącze zasilania

  18. Wentylator 

 

Instrukcja 

Ustawienie wartości prądu.

Pierwszym krokiem jest podłączenie przewodu zasilania. Następnie włączamy zasilacz przyciskiem znajdującym się na front panelu „POWER”. Skręcamy maksymalnie na zero pokrętło regulujące prąd (w lewo). Podłączyć tak zaciski wyjściowe aby były zwarte „+” oraz”-„.  Naciśnięcie przycisku „STOP/OUT”, spowoduje włączenie wyjścia. Następnie ustawiamy wartość natężenia prądu. Rozłączamy zwarcie. Regulujemy napięcie. Teraz dopiero można podłączyć urządzenie do zasilacza, pomiędzy zaciski wyjściowe.

Ustawienie wartości napięcia.

Podłączamy zasilanie do zasilacza Long Wei. Następnie włączamy urządzenie za pomocą przycisku „POWER”. Naciskamy przycisk „STOP”OUT”. Pokrętła regulujące wartość prądu ustawiamy maksymalnie tz. przekręcamy maksymalnie w prawo. Regulujemy wartość napięcia, spoglądając na wyświetlacz wskazujący rzeczywistą wartość napięcia. Następnie wciskamy ponownie przycisk „STOP/OUT” . Podłączamy wybrane urządzenie pomiędzy zaciski wyjściowe zasilacza. I kolejny raz wciskamy „STOP/OUT”.

!!!UWAGA!!! !!!UWAGA!!! 

Tylko dla potrzeb serwisowych. Kupiony zasilacz jest już fabrycznie skalibrowany. 

Kalibracja napięcia: 

Na zacisku wyjściowym zasilacza zostanie podłączony multimetr o dokładności 0,1 służacy do pomiaru napięcia stałego. Zgrubny oraz dokładne pokrętło skręcić na jak najmniejszą wartość, czyli 0. Następnie spoglądając na wskazania woltomierza, regulować tak potencjometr służący do kalibracji napięcie, aby woltomierz wskazywał 0.00 V. Następnie ustawić na zasilaczu maksymalną wartość napięcia i regulując potencjometrem, ustawić wartość pokrywająca się z maksymalną wartością zasilacza.

Kalibracja natężenia prądu:

Analogicznie jak w kalibracji napięcia, najpierw ustawiamy minimalną wartość natężenia prądu, poprzez skręcenie pokręteł. Podłączamy miernik do wyjścia zasilacza. Regulujemy potencjometrem służącym do kalibracji prądu, aby miernik wskazywał 0A. Pokrętłem zgrubnym oraz dokładnym ustawiamy napięcie „na środku” zakresu. Następnie dokonujemy zmiany pokrętłami natężenia prądu, tak aby wskazywały maksimum. Regulujemy potencjometrem wartość tak aby pokrywała się ze wskazaniem na mierniku.  

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz