Moduł odtwarzacza mp3

Moduł odtwarzacza mp3

W naszej ofercie pojawił się moduł, który ma wbudowany odtwarzacz mp3. Duża ilość zaimplementowanych wejść oraz wyjść w module, może pozwolić na rozbudowanie go. Dzięki wbudowanemu zestawowi głośnomówiącemu może on znaleźć swoje zastosowanie np. w aucie.  Moduł posiada gniazdo USB typu A, dzięki któremu możemy podłączyć pendrive z plikami muzycznymi w obsługiwanym formacie. Wbudowany czytnik kart pamięci MicroSD, pozwoli uzyskać więcej miejsca na pliki. Z myślą o połączeniach głosowych, został zaimplementowany mikrofon. Jednak, jedną z ważniejszych parametrów urządzenia jest bezprzewodowa komunikacja Bluetooth. Źródłem dźwięku może być każde urządzenie przenośnie np: tablet, smartfon, laptop.

 

Parametry:

  • moduł odtwarzacza dekodera plików audio MP3
  • zasilanie 5V z microUSB
  • wyjście audio: mini jack 3,5mm oraz trzypinowy molex
  • wejście sygnału: Bluetooth lub mini jack 3,5mm, oraz równolegle z nim trzypinowe gniazdo molex
  • zasięg działania Bluetooth do 20 metrów
  • klawisze funkcyjne
  • złącze TF CARD do podłączenia karty pamięci
  • złącze USB do podłączenia pamięci USB pendrive
  • mikron do połączeń głosowych
  • wymiary  62mm x 50mm

 

Opis złącz modułu

Opis złącz modułu

Przykładowe podłączenie modułu

Po podłączeniu zasilania do modułu odtwarzacza, zaczyna migać niebieska dioda. Oznacza to, że moduł nie jest sparowany z żadnym innym urządzeniem. Moduł jest widoczny jako BT2-10. Bez problemu przebiega komunikacja sparowania z nim telefonu komórkowego.  W poniżej przedstawionym zdjęciu do wyjścia sygnału audio zostały podłączone głośniki stereo.

Podłączenie głośników stereo do modułu wzmacniacza

Podłączenie głośników stereo do modułu wzmacniacza

Gdy zostaliśmy połączeni z modułem Bluetooth oraz telefonem, można teraz sterować aplikacją odtwarzającą muzykę za pomocą przycisków umieszczonych na platformie (oznaczone jako klawisz funkcyjne). Przycisk MODE służy do wybierania źródła sygnału, EQ uruchamia equalizer, czyli korektor służący do poprawienia jakości dźwięku. Za pomocą przycisku PLAY można zatrzymać lub wznowić odtwarzanie muzyki. PREV oraz NEXT służą do ustawienia kolejnej lub poprzedniej piosenki z aplikacji.

Moduł odtwarzacza mp3

Moduł odtwarzacza mp3

Moduł posiada również tryb A2DP, umożliwia on podłączenie laptopa do modułu odtwarzacza jak i równocześnie telefonu komórkowego. Pozwala to na odebranie połączenia telefonu komórkowego w trybie głośnomówiącym.

Podłączony moduł odtwarzacza mp3

Podłączony moduł odtwarzacza mp3

Na platformie umieszczone jest również wyprowadzenie o nazwie ADKEY. Służy one do rozszerzenia funkcjonalności modułu o zewnętrzną klawiaturę. Aby wykonać klawiaturę potrzebne będzie pięć microswitchów i pięć rezystorów o wartościach: 1kΩ – MODE, 3,3kΩ – PLAY, 5,1kΩ NEXT, 7,5kΩ – PREV, 10kΩ – EQ.

Schemat podłączenia microswitchów i rezystorów.

Schemat podłączenia microswitchów i rezystorów.

Moduł może świetnie się sprawdzić jako podstawa, służąca do rozszerzenia swojej funkcjonalności. Dzięki licznym wejściom i wyjściom można w łatwy sposób rozbudować moduł oraz podłączyć go z innymi urządzeniami.

Dodaj komentarz