BTE-436

BTE-436

Nowy tester pojemności baterii jest dostępny w sklepie GOTRONIK pod numerem katalogowym BTE-436.  Moduł należy zasilać na napięciem 5Vdc (0,3 A) za pomocą przewodu miniUSB (np. z portu USB komputera). Tester posiada dwa tryby działania. Pierwszy- pomiar pojemności baterii, zakończy się automatycznie przy wybranym napięcie odcięcia. Drugi- pomiar prądu i napięcia. Jak korzystać z poszczególnych trybów, przedstawimy poniżej. 

Przygotowaliśmy instrukcję z pomocniczymi grafikami. Na początku wypiszemy podstawowe parametry modułu testera, następnie przyjrzymy się opisowi wejść i wyjść układu, na koniec instrukcja obsługi.

EBD-Mini V3 do kupienia: http://www.gotronik.pl/tester-ogniw-ebdmini-v3-p-4197.html

Podstawowe parametry:

  • zakres napięcia odcięcia: 0.1 – 19.5 V
  • zakres prądu rozładowania: 0.05 – 3.5 A
  • dwa przyciski do obsługi 
  • wyświetlacz 7-segmentowy 4 cyfry 
  • zasilanie: 5 V DC, 0.3 A
  • maksymalna moc: 30 W

Opis wejść i wyjść modułu:

Opis wejść i wyjść

Opis wejść i wyjść

Test pojemności baterii:

Test pojemności baterii

Test pojemności baterii

Podłączamy baterię zgodnie z powyższą grafiką. Podłącz zasilania, wykorzystując przewód microUSB i port USB komputera. Wciśnij i przytrzymaj przycisk SET, aby wejść do ustawień. Przyciskiem ON zmieniaj wartość, a SET przejdź do kolejnej cyfry lub parametru. Pierwszym parametrem jest napięcie odcięcia, czyli wartość po której osiągnięciu, bateria przestanie być rozładowywana. Drugim parametrem jest prąd rozładowywania. Znowu przyciśnij dłużej SET, aby wyjść z ustawień. Aby uruchomić tester wciśnij ON. Podczas pracy modułu, możesz zmieniać parametr prezentowany na wyświetlaczu, przyciskiem SET.

Tryb drugi:

Drugi tryb

Drugi tryb

Możesz też wykonać pomiar napięcia, wykorzystując zaciski V+ i V- oraz pomiar prądu na zaciskach A+ i A-.

Pomiar napięcia zasilacza

Pomiar napięcia zasilacza

 

Wykres zależności napięcia wyjściowego od prądu wyjściowego.

Uwy=f(Iwy)

Uwy=f(Iwy)

 

Dodaj komentarz