Elektroniczne obciążenie 150 W

Elektroniczne obciążenie 150 W

Do sprzedaży wprowadzamy nowy moduł: elektroniczne obciążenie 150 W. Przyjrzymy się i wypiszemy najważniejsze parametry. Następnie pokażemy jak obsłużyć moduł, czyli opiszemy funkcje przycisków oraz graficznie zobrazujemy co  i gdzie podłączyć, a na końcu przetestujemy obciążenie.

Chcesz uzystać więcej teroretycznych informacji o obciążeniu elektronicznym? Zajrzyj do artukułu o dotyczącego podobnego modułu TUTAJ.

Układ wymaga zasilania napięciem 12 V DC. Niezwykle ważne jest by napięcie zasilania było niezależne od tego, które testujemy. Maksymalny zakres regulacji prądu obciążenia wynosi od 0 do 10 A, a napięcie od 0,5 do 60 V. Maksymalna moc wynosi 150 W. Moduł ma wymiar 100 x 140 x 70 mm.

Parametry techniczne:

  • napięcie zasilania: 12 V DC
  • prąd obciążenia: od 0 do 10 A
  • napięcie obciążenia: od 0,5 do 60 V
  • moc maksymalna: 150 W
  • wymiary modułu: 10 x 14 x 7 cm
BTE-391 Elektroniczne obciążenie 150W: wykres dopuszczalnego obciążenia

BTE-391 Elektroniczne obciążenie 150W: wykres dopuszczalnego obciążenia

 Powyżej prezentujemy charakterystykę dopuszczalnych napięć i prądu wyjściowego dla elektronicznego obciążenia BTE-391. Maksymalna moc jaką można obciążyć moduł to 150W. 

 

prezentacja video:

podłączenie:

Podłączenie

Podłączenie

Opis przycisków:

Opis przycisków

Opis przycisków

  1. Strzałka w górę. Służy do zmiany parametru.
  2. Strzałka w dół. Służy do zmiany parametru.
  3. ON/OFF. Włączenie i wyłączenie obciążenia.
  4. Strzałka w prawo. Zmiana edytowanego parametru.

Instrukcja obsługi:

Podłącz zasilanie do modułu. Wyświetli się powitanie, a następnie parametry. Na wyświetlaczu LCD w prawym dolnym rogu należy ustawić napięcie i prąd obciążenia. Aby ustawić pożądaną wartość wciskaj przycisk (4), aż podkreślisz liczbę, którą chcesz edytować. Żeby zmienić z napięcia na prąd i odwrotnie, wciśnij przycisk (4) aż podkręcisz I lub V i wciśnij przycisk (1) lub (2).

W lewym dolnym rogu wyświetlacza jest wyświetlany jeden z czterech parametrów (czas, temperatura, amperogodziny, waty), mogą przełączać się co chwilkę lub możesz wybrać, który parametr ma być wyświetlany stale. Wciśnij i trzymaj przycisk (4) i przyciskaj (1) lub (2), aby wybrać parametr na stałe lub AUTO, żeby przyłączały się, co stały odstęp czasu.

Parametry ustawione, podłączamy obciążenie. Aby je uruchomić należy wcisnąć przycisk (3).

Test obciążenia

Test obciążenia

Dodaj komentarz