W ofercie firmy GOTRONIK można znaleźć wiele modułów odtwarzaczy MP3 montowanych na panel. Nowością wśród odtwarzaczy jest BTE-752. Moduł nie tylko pozwala na odtwarzanie muzyki. Dzięki budowanemu wyświetlaczowi LCD o przekątnej 3″ odtwarzacz umożliwia odtwarzanie filmów. Dodatkowo posiada także czytnik e-booków, wbudowane radio, możliwość oglądanie zdjęć zapisanych na nośnikach zewnętrznych. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth muzyka może być odtwarzana z telefonu bezprzewodowo. Posiada wejście na kartę SD oraz złącze USB do podłączenia pendriva.

Parametry techniczne:

 • Napięcie zasilania: 8-24V /1A;
 • Obsługuje formaty kodowana: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, H264 XVID;
 • Wbudowany moduł bluetooth 4.2;
 • Wejście AUX;
 • Obsługa formatów zdjęć JPEG BMP i inne;
 • Obsługiwane formaty wideo : RM. RMVB, DVD, SVCD, VCD, MP4 DVCD, MP4, VOB, DVIX, FLY, MKV, AVI,
 • Obsługiwane formaty audio: MP3, WMA, OGG, FLAC, ACC, APE;
 • Obsługa e-booków oraz plików TXT;
 • Język: Angielski i Chiński;
 • Obsługa wyjścia Video: CVBS (wyjście wideo przez wyjście TV z opcjami menu wideo);
 • 3″ wyświetlacz LCD;
 • Pilot na podczerwień;
 • Wbudowany mikrofon;

Wymiary:

Zestaw zawiera:

 • 1 x odtwarzacz;
 • 1 x pilot na podczerwień (bez baterii);
 • Przewody połączeniowe;

Zmiana języka:

Po pierwszym włączeniu moduł może mieć ustawiony język chiński. Żeby zmienić język na angielski należy wykonać następujące kroki:
1. Włączyć zasilanie modułu. Następnie przyciskiem NEXT przejść do ikony z kluczem i śrubokrętem symbolizującym ustawienia ( opis pod spodem będzie podświetlony na żółto). Również można po włączeniu zasilania nacisnąć przycisk NET 5 razy.
2. Następnie przyciskiem PLAY przejść do menu. Po czym nacisnąć przycisk Vol + lub – . Język zmieni się na angielski. By wyjść z ustawień nacisnąć przycisk BACK.

Opis złączy i przycisków:

 1. Wejście na kartę SD – umożliwia podłączenie zewnętrznej karty pamięci z plikami;
 2. Złącze USB – umożliwia podłączenie zewnętrznej karty pamięci z plikami;
 3. VOL – – regulacja głośności (przyciszanie);
 4. VOL + -regulacja głośności (poogłaszanie);
 5. PREV – wstecz, umożliwia poruszanie się po interfejsie wstecz oraz przełączenia plików podczas odtwarzania (powrót do poprzedniego);
 6. PLAY/PAUSE – umożliwia włączenie lub zatrzymanie odtwarzania, w menu zatwierdzanie ustawień oraz wchodzenie w opcje znajdujące się w menu;
 7. NEXT – do przodu, umożliwia poruszanie się po interfejsie do przodu oraz przełączenia plików podczas odtwarzania (przejście do następnego);
 8. BACK – do poruszania się po interfejsie, sofa do wcześniej wyświetlanego menu lub ustawień;
 9. STANDBY – po naciśnięciu odtwarzacz wyłącza się, przechodzi w tryb czuwania;
 10. IR – odbiornik podczerwieni z pilota;
 11. Wyświetlacz LCD 3″;
 1. Gniazdo zasilania „+”. Moduł zasilany może być napięciem do 24V.
 2. Gniazdo zasilania „-„;
 1. Wejście liniowe:
  IN-R – kanał prawy,
  IN-L kanał lewy,
  GND – masa;
 2. Złącze do podłączenia wyjścia video telewizora (CVBS);
 3. Wyjście audio:
  ROUT – kanał prawy,
  LOUT – kanał lewy,
  GND – masa
 1. Miejsce do podłączenia (dolutowania) anteny zewnętrznej radia FM;
 1. Włącz/wyłącz – przechodzi w stan uśpienia;
 2. Mode – przełączenie między funkcjami modułu z pominięciem menu;
 3. Menu – umożliwia włączenie dodatkowego menu w wybranych funkcjach modułu;
 4. BACK – powrót do poprzedniego menu lub parametru;
 5. Play/Pause – odtwarzanie lub wstrzymanie odtwarzania;
 6. Przyciski Vol+/ Vol- do regulacji głośności;
  Next / Prev – przejście do odtwarzania następnego lub poprzedniego pliku. Przyciski do poruszania się po menu urządzenia;
 7. REP – wybór trybu odtwarzania;
 8. R/L – wybór kanału głośnika (prawy. lewy, stereo);
 9. Klawiatura numeryczna.

Opis menu modułu:

Poniżej przedstawiony zostanie krótki opis menu modułu.

Po włączeniu urządzenia na wyświetlaczu pojawi się menu główne. Możemy tutaj znaleźć następujące opcje:

1. Bluetooth – przejście do menu bluetooth. Po włączeniu tego menu bluetooth w urządzeniu zostaje uruchomiony i gotowy jest do sparowania. Po sparowaniu w głośnikach usłyszymy charakterystyczny dźwięk. Od teraz możemy obsługiwać telefon (przełączać utwory, pod głosić itp) przy użyciu przycisków na panelu głównym.

Poniżej widok menu Bluetooth. Nie znajdziemy tam innych opcji. Po wyłączeniu menu bluetooth odtwarzanie zostaje przerwane.


2. Music – Jest to menu pozwalające na odtwarzanie muzyki (możliwość wejścia do menu jeżeli podłączone jest źródło z muzyką. Odtwarzacz sam automatycznie wyszukuje pliki muzyczne tworząc listę odtwarzania. Użytkownik jedynie wybiera źródło czy z karty SD czy z USB. Naciskając przycisk MENU na pilocie możemy zmienić tryb odtwarzania (normalny, pętla, losowy) oraz equalizer (Normalny, Rock, Classic, Jazz, Pop. Poniżej wygląd menu.

3. Movie – w menu tym możemy wybrać film który chcemy odtworzyć. Moduł sam automatycznie wyszukuje pliki wideo i tworzy listę. Użytkownik może wybrać źródło filmu karta SD lub USB. Po naciśnięciu przycisku Play film będzie odtwarzany. Widoczne jest to na zdjęciu poniżej.

Poniżej przykład wyświetlania filmu.

Dodatkowo po naciśnięciu przycisku Menu na pilocie możemy przejść do szczegółowych ustawień odtwarzania. W menu tym możemy np. ustawić jasność, kanał audio, proporcje obrazu. Tutaj także możemy wybrać wyjście TV out.

4. FM – radio. Umożliwia wyszukiwanie stacji ręcznie lub automatycznie i zapisanie ich w pamięci urządzenia. Uwaga! Żeby radio działało prawidłowo musi mieć podłączoną antenę. Po naciśnięciu przycisku Menu możemy zobaczyć dodatkowe Menu gdzie możemy wybrać zapisany kanał lub ustawić ręcznie lub automatycznie częstotliwość ulubionej stacji radiowej.

5. AUX – moduł posiada możliwość podłączenia źródła liniowego przez złącze AUX. W menu tym mamy podgląd na ten typ źródła.

6. Setting – ustawienia. W menu tym mamy możliwość konfiguracji podstawowych ustawień urządzenia. Między innymi język. Możemy także przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych wybrać standard nadawania PAL lub NTSC. Przechodzenie do poszczególnych opcji odbywa się przyciskiem PLAY natomiast zmiana parametrów przy użyciu VOL+ lub VOL-. Menu umożliwia także ustawienie daty i godziny oraz trzech alarmów. Producent umożliwił także ustawić automatyczne włączenie i wyłącznie modułu o konkretnej godzinie.

7. Calendar – po wejściu w to menu na wyświetlaczu pojawi się aktualna (ustawiona) data i godzina. Dodatkowo naciskając na pilocie przycisk menu możemy zobaczyć kalendarz.

8. Explorer – umożliwia przeglądanie plików w urządzeniu zewnętrznym. Dotyczy to katalogów oraz plików. Jeżeli odtwarzacz obsługuje dane rozszerzenie możemy otworzyć go w urządzeniu.

9. Photo – moduł umożliwia wyświetlanie zdjęć. Po podłączeniu zewnętrznego źródła urządzenie samo wyszuka pliki i utworzy z nich listę.

10 E-book – moduł posiada także czytnik e-booków oraz plików txt. Możemy w ten sposób wyświetli na ekranie tekst z plików. Moduł sam automatycznie wyszukuje pliki do odtworzenia.

Dodatkowe informacje:

 • brak możliwości podłączenia telefonu (tylko ładowanie);
 • brak możliwości przeglądania katalogów z muzyką, odtwarzacz sam automatycznie wyszukuje pliki audio (dotyczy menu music, w explorer możemy przeglądać pliki i katalogi);
 • odczytuje i wyszukuje pliki audio video oraz zdjęcia z katalogów automatycznie;
 • po odłączeniu źródła audio video i ponownym podłączeniu odtwarzacz automatycznie zaczyna odtwarzacz plik, który był odtwarzany przed odłączeniem – dotyczy audio, wideo, e-booków;
 • Moduł nie posiada wzmacniacza audio;
 • Po pewnym czasie bezczynności na wyświetlaczu pojawi się godzina (nie dotyczy odtwarzania e-booków oraz wideo);

Dodaj komentarz