Oscyloskop DSO188 jest jednym z najmniejszych oscyloskopów dostępnych na rynku. Szerokość pasma jak podaje producent wynosi 1MHz, natomiast maksymalne napięcie wejściowe 40V.  Urządzenie posiada wbudowany akumulator który pozwala na prace ciągłą około 2h. Urządzenie idealnie nadaje się dla początkującego elektronika. Jego wymiary i waga są podobne do pudełka zapałek więc zmieści się w kieszeni.

Poniżej zostaną przedstawione przykłady pomiarów wykonane przy użyciu oscyloskopu DSO188.

 

 

Przykładowy układ pomiarowy składa się z:

 

Poniżej przedstawiamy kilka pomiarów wykonanych przez oscyloskop DSO188:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Porównanie działanie oscyloskopu DSO188 z profesjonalnym oscyloskopem cyfrowym DSO5102BM.

Układ pomiarowy składa się z:

Kilka przykładowych pomiarów dla porównania pracy obu oscyloskopów.

 

 

Jak widać pomiar częstotliwości jest dokładny i w porównaniu do oscyloskopu Hantek DSO5102BM wartości mierzonej częstotliwości nie odbiegają od siebie.

 

Pomiar amplitudy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak widać występują rozbieżności co do wskazań amplitudy. Pomiary zostały przeprowadzone dla jednej wartości częstotliwości. Rozbieżność pomiaru przy większych częstotliwościach jest mniejsza i wynosi około kilka dziesiątych natomiast przy mniejszych częstotliwościach jest to około 1,5 V.

Pomiar częstotliwości:

Wykonaliśmy kilka pomiarów dla częstotliwości od 10 Hz do 1 MHz. Jak widać przebieg przy około 900 kHz jest już bardzo zniekształcony. Kształt przebiegu może wyglądać lekko schodkowo ze względu na rozdzielczość zastosowanego wyświetlacza.

  

Dodaj komentarz