Stacja lutownicza CXG 936A

Stacja lutownicza CXG 936A

Do oferty firmy Gotronik wprowadziliśmy stacje lutownicze produkcji CXG. Stacja lutownicza CXG 936A to prosta stacja lutownicza z grzałką ceramiczną typu A1321 o mocy 60W. Regulacja temperatury w zakresie 200°C – 480°C odbywa się za pomocą potencjometru. Dioda LED informuje o stanie urządzenia. Stabilizacja temperatury oparta o pomiar termoparą oraz grzałka zasilana napięciem 24V sprawia że nie występuje zjawisko „zamarzania grotu”. Stacja posiada mechaniczną blokadę temperatury.

Dane techniczne:

  • analogowa regulacja temperatury
  • regulacja temperatury w zakresie 200°C – 480°C za pomocą potencjometru
  • stabilizacja temperatury – termopara
  • grzałka typ A1321 o mocy 60W
  • wymienne groty serii 900M
  • obudowa kolby wykonana z materiałów zapobiegającym gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych – ESD SAFE
  • dioda LED informująca o stanie pracy grzałki
  • mechaniczna blokada ustawionej temperatury
  • w zestawie: podstawka pod kolbę, gąbka do czyszczenia grotu

Poniżej krótka prezentacja dostarczanego zestawu (unboxing):

CXG 936A

CXG 936A

Stacja dostarczana jest w zwykłym, typowym kartonowym opakowaniu na którym znajdziemy logo producenta oraz zaznaczony model stacji. Po otwarciu pudełka, zobaczymy w nim mniejsze:

Pudełko po otwarciu

Pudełko po otwarciu

Jak widać producent pokusił się o oddzielne zapakowanie każdego z elementów zestawu. Po odpakowaniu wszystkich pudełek, naszym oczom ukaże się poniższy widok:

Zawartość pudełka

Zawartość pudełka

Wszystkie elementy zestawu po odpakowaniu prezentują się następująco:

Zawartość zestawu

Zawartość zestawu

Baza stacji lutowniczej ma zwartą, kompaktową budowę i ciekawą kolorystykę. Dzięki niewielkim wymiarom jest polecana szczególnie tym elektronikom, którzy cenią sobie miejsce na biurku.

Baza stacji lutowniczej

Baza stacji lutowniczej

Kolba lutownicza to typowa kolba z ceramiczną grzałką jaką możemy spotkać np w stacjach Zhaoxina. Jedyną różnicą jest wtyk. Poza tym, pasują do niej groty z serii 900M więc mamy bardzo szeroki wybór zarówno w serii zwykłej, BLACK jak i GOLD.

Kolba lutownicza

Kolba lutownicza

Podstawka pod kolbę jest stabilna i ciasno trzyma ją w gnieździe, ponadto posiada otwory na dodatkowe groty. Gąbka do czyszczenia grotu dołączona do zestawu posiada nacięcia które pozwalają na łatwiejsze oczyszczanie go z cyny.

Dodaj komentarz