UT07B-EU produkcji Uni-t to wtyczkowy tester poprawności podłączenia do gniazdka linii elektrycznych L N i uziemienia (przewodu zerującego). Wynik testu jest sygnalizowany poprzez zapalenie się odpowiedniej sekwencji diod LED na panelu czołowym

Po co mi UT07B-EU skoro mam miernik?

Tak by się mogło wydawać ale, są pewne argumenty przed którymi nie przejdziemy obojętnie.

Po pierwsze rozmiar. Czasami gniazdko z którym przyjdzie nam się zmierzyć może być za szafą, w kuchennej półce obok zmywarki lub z jakichkolwiek innych względów w miejscu gdzie dostęp do niego może być utrudniony.

Po drugie wciskanie sond miernika tam gdzie nie ma swobody ruchu wiąże się z kolejną niedogodnością. Konstrukcja niektórych wskaźników może uniemożliwić odczytanie pomiaru. A tutaj stan naszego badanego gniazdka widzimy od frontu.

Po trzecie pewność kontaktu.
Niech pierwszy rzuci swoim miernikiem ten co nigdy nie walczył z gniazdkiem które ma zabezpieczenia. Wsadzanie wtyczki jest proste, ponieważ siły rozkładają się nam po równo na blokadę, ale w innym przypadku to zamienia się nam w nierówną walkę z tym plastikiem w gniazdku.

Po czwarte cena.
Cena testera nawet w wersji z testerem wyłącznika RCD nie przekracza ceny najtańszego multimetru a dodajmy że żaden multimetr nie ma testu RCD (oprócz wskaźników napięcia takich jak np. Unit UT18C)

specyfikacjaUT07B-EU 
prąd znamionowy10ATAK
napięcie znamionowe230V    ACTAK
prąd roboczy<18mATAK
RCDok.30 mATAK
certyfikat CE TAK
podwójna izolacja TAK
poziom ochronyIP40TAK
temperatura pracy0°C~40°CTAK
temperatura przechowywania-10°C~50°CTAK
wilgotność względna<75%TAK
wysokość pracy2000mTAK
poziom bezpieczeństwaCAT II    300VTAK
pozostałe informacje:
zasilanie230V AC
kolor obudowyczerwony z szarym
wymiary65mm×65mm×61mm

.

Sklep GOTRONIK