Kamery termowizyjne w budownictwie służą do oceny jakości izolacji termicznej. Pozwala to na zidentyfikowanie mostków termicznych, czyli miejsc, gdzie ucieka ciepło. Dzięki temu możliwe jest uszczelnienie budynku i obniżenie kosztów ogrzewania. Kamery termowizyjne mogą być również używane do innych celów, takich jak wykrywanie wycieków, badanie instalacji elektrycznych i kontrola stolarki okiennej i drzwiowej.

Diagnostyka Termowizyjna Klucz do Skutecznej Izolacji Budynków

Wykorzystanie kamery termowizyjnej podczas wykonywania izolacji budynków otwiera szerokie możliwości. Dzięki niej można szybko wykryć wszelkie ustępy w izolacji, identyfikując obszary niewłaściwie ocieplone, uszkodzone lub nieszczelne. Dodatkowo, kamera pozwala na ocenę skuteczności izolacji poprzez wizualizację różnic temperatur oraz diagnozę problemów związanych z wilgocią. Kontrola jakości izolacji za pomocą tego narzędzia umożliwia śledzenie ewentualnych zmian w skuteczności ocieplenia, co przyczynia się do poprawy efektywności energetycznej i trwałości budynku, zapewniając komfort termiczny mieszkańcom oraz oszczędności energetyczne.

.

Lokalizacja wycieków


Kamery termowizyjne mogą być wykorzystywane do wykrywania wycieków z instalacji wodnych i grzewczych. Dzieje się tak, ponieważ temperatura wody lub czynnika grzewczego jest inna niż temperatura otoczenia. W rezultacie na zdjęciu termowizyjnym wyciek będzie widoczny jako jaśniejszy lub ciemniejszy obszar.

Metoda ta pozwala na szybkie i dokładne zlokalizowanie problemu, co ułatwia jego naprawę. Kamery termowizyjne mogą być również używane do wykrywania innych nieszczelności, np. w dachach lub ścianach.
To tego celu najlepiej nada się Kamera termowizyjna UTi260B dzięki swojej

.

Badanie instalacji elektrycznych

Kamery termowizyjne znajdują zastosowanie w badaniu instalacji elektrycznych. Pozwala to na zidentyfikowanie punktów przegrzania, które mogą być potencjalnym źródłem pożaru. Dzieje się tak, ponieważ nadmierny przepływ prądu powoduje wzrost temperatury przewodów elektrycznych.

zdjęcie poglądowe

Na zdjęciu termowizyjnym punkty przegrzania będą widoczne jako jaśniejsze obszary. Badanie instalacji elektrycznych kamerą termowizyjną jest szczególnie ważne w przypadku starych instalacji, które mogą być bardziej podatne na awarie.

Metoda ta pozwala na szybką i dokładną lokalizację problemu, co umożliwia podjęcie działań prewencyjnych i zapobiegnięcie awarii.

W samochodzie elektryka wiadomo jak jest wiertarki, torby, ciężkie elementy. Z tego też względu polecamy Kamerę termowizyjną UTi720E

.

Kontrola stolarki okiennej i drzwiowej

Nieszczelności podczas badania stolarki okiennej i drzewnej te są widoczne na zdjęciu termowizyjnym jako jaśniejsze lub ciemniejsze obszary, w zależności od temperatury powietrza zewnętrznego i wewnętrznego.

Dzięki temu możliwe jest szybkie i dokładne zlokalizowanie problemu, co ułatwia jego naprawę. Kamery termowizyjne mogą być również używane do kontroli innych elementów budynku, takich jak ściany i dachy, pod kątem nieszczelności.

.

Instalacje fotowoltaiczne

Kamera termowizyjna jest niezastąpionym narzędziem w instalacjach fotowoltaicznych, umożliwiającym szybką detekcję usterek, monitorowanie wydajności oraz planowanie działań konserwacyjnych. Dzięki możliwości identyfikacji obszarów o zwiększonej temperaturze, kamera termowizyjna pozwala na szybką lokalizację problemów, takich jak uszkodzenia ogniw czy zwarcia, jeszcze przed ich poważniejszym pogłębieniem się. To nie tylko przekłada się na oszczędność czasu i kosztów, ale również na poprawę efektywności i rentowności całego systemu fotowoltaicznego, zapewniając jego stabilną i bezawaryjną pracę.

Ze względu że instalacje są nastawione na warunki atmosferyczne to lepiej zniesie to Kamera termowizyjna UTi260B

.

System ogrzewania podłogowego

Kamery termowizyjne są wykorzystywane do wykrywania wad w systemie ogrzewania podłogowego głównie ze względu na ich zdolność do wizualizacji różnic temperatur. Dzięki temu narzędziu możliwe jest szybkie i skuteczne zlokalizowanie obszarów, gdzie występują anomalie temperatury, co może wskazywać na potencjalne problemy w systemie ogrzewania podłogowego. Przykładowe zastosowania kamery termowizyjnej w tym kontekście obejmują wykrywanie nieszczelności w rurach, uszkodzenia izolacji, blokady w układzie dystrybucji ciepła czy nawet nierównomierności w rozprowadzaniu ciepła w poszczególnych obszarach. Dzięki temu technikom lub użytkownikom systemu ogrzewania podłogowego umożliwia to szybką interwencję w przypadku awarii lub problemów, co pozwala na utrzymanie efektywnego i bezawaryjnego działania całego systemu.

Ze względu na wymienne akumulatory i rozbudowane funkcje pomiarowe polecamy tu Kamerę termowizyjną UTi720E

.

.

Kamera termowizyjna UTi260B

 • rozdzielczość podczerwieni: 256 x 192
 • rozdzielczość aparatu cyfrowego: 640×480
 • 8-calowy wyświetlacz
 • Zakres pomiaru temperatury: -20℃ do 550℃
 • analizator na ekranie: Punkt 3
 • tryby obrazu: termiczny, obraz wizualny, fuzja, PIP

Kamera Termowizyjna UTi720E

 • rozdzielczość w podczerwieni: 256×192
 • rozdzielczość aparatu cyfrowego: 2MP
 • przekątna wyświetlacza LCD 3,5cala
 • zakres pomiaru temperatury: -20℃ do 550℃
 • Analizator ekranowy: 5 punktów/1 linia/3 prostokąty/3 okręgi
 • przechwytywanie obrazu przez wifi
  wymienny akumulator 5200 mAh (ładowalny typu C)
 • otwór do mocowania statywu 1/4”.
 • IP54

.

Świadectwo sprawdzenia kamery termowizyjnej Uni-T UTI720 UTI260B UTI730E

Oferujemy wykonanie świadectwa sprawdzenia kamer termowizyjnych produkcji Uni-T. Jest to usługa dodatkowa, możliwa do realizacji podczas zakupów w naszym sklepie, w czasie użytkowania urządzenia oraz pogwarancyjnie. Sprawdzenia dokonujemy na wzorcowanym kalibratorze temperatury Voltcraft IRS-350. Pomiary wykonywane są w 3 punktach o wartościach: 30°C, 60°C oraz 100°C przy ustawionej emisyjności 0,95. Dokument zawiera datę wykonania sprawdzenia, numer seryjny urządzenia oraz zdjęcia dla każdego punktu pomiarowego.

.

Gdzie Kupić – GOTRONIK

Link:

Zakup – UTi260B – GOTRONIK.pl

Zakup – UTi720E – GOTRONIK.pl

Zakup – Świadectwo Sprawdzenia -GOTRONIK.pl

.

Wideo prezentacja

.