Heater do płytek PCB T-962

Heater do płytek PCB T-962

Podgrzewanie płytek PCB jest metodą przyspieszającą proces lutowania. Prezentujemy urządzenie usprawniające lutowanie płytek PCB z elementami SMD. Wystarczy nanieść pastę lutowniczą na pady. Możesz do tego celu wykorzystać dyspenser. Następnie rozkładamy odpowiednio elementy SMD. Tak przygotowaną płytkę umieszczamy w szufladzie podgrzewacza. Urządzenie należy wcześniej przygotować do pracy, podłączyć zasilanie, uruchomić, wybrać program grzania. Heater posiada pełną regulację temperatury wygrzewania i chłodzenia. Dostępne jest sześć programów automatycznych i dwa z możliwością doboru własnych parametrów. Poniżej przedstawiamy krótki opis pieca do płytek PCB, 

Czynności te dokładniej opiszemy w poniższej instrukcji. Najpierw jednak przyjrzymy się najważniejszym parametrom technicznym.

Parametry techniczne:

 • powierzchnia lutownicza: 180 x 235 mm
 • czas grzania: 1 ~ 8 min
 • zasilanie: 220 V AC
 • moc elementów grzewczych: 800 W
 • wymiary: 310 × 290 × 170 mm
 • programy grzania: 8
 • waga: około 6.2 kg

Opis panelu przedniego:

Opis panelu przedniego

Opis panelu przedniego

 1. Szuflada podgrzewacza.
 2. Lampka kontrolna lampy.
 3. Lampka kontrolna wentylatora.
 4. Wyświetlacz.
 5. Przyciski do sterowania.

 

Instrukcja obsługi:

Aby uruchomić urządzenie, najpierw należy podłączyć przewód zasilający do gniazda znajdującego się na panelu tylnym. Następnie wciśnij przełącznik na ON.

Panel tylny

Panel tylny

Na ekranie pojawi się grafika, należy wcisnąć przycisk S aby przejść do MENU. Aby wybrać program grzania wciśnij F3. Teraz zmieniaj programy przesuwając F1 w lewo i F2 w prawo i zatwierdzając przyciskiem F4. Najeżdżając na program 7 lub 8 możesz wcisnąć przycisk S, aby edytować program. Przyciskami F1 i F2 przesuwasz się na osi czasu, natomiast F3 i F4 zmieniasz temperaturę w zaznaczonym czasie. Gdy chcemy zakończyć edycję wciśnij S. Program zostanie zapisany. Wciśnij F4, aby wybrać zaznaczony tryb.

MENU

MENU

Przygotowaną wcześniej płytkę PCB umieszczamy w szufladzie i zamykamy ją. Teraz możemy wcisnąć F1, a następnie S, aby uruchomić proces grzania. Po ukończeniu urządzenie zacznie piszczeć, należy je wyłączyć. Ostrożnie otwórz szufladę, aby sprawdzić czy elementy są polutowane. Nie bierz płytki od razu do rąk, jest bardzo gorąca.

Szuflada na płytki

Szuflada na płytki

Piecyk do lutowania elementów sprawdza się podczas produkcji modułów gdzie czas lutowania elementów SMD zajmuje dużo czasu i jest mało efektywny. Dzięki zastosowaniu tego typu urządzenia czas ten znacznie się skraca. Wystarczy na płytkę PCB nałożyć pastę lutowniczą oraz poukładać elementy SMD, a następnie wstawić płytki do lutowania. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i nie zajmuje dużo miejsca.

Dodaj komentarz