Nowością w ofercie firmy Gotronik jest wzmacniacz audio posiadający interfejs Bluetooth. Moc wyjściowa stereo wzmacniacza wynosi: 50W i 50W. Urządzenie zasilane jest poprzez gniazdo DC-Jack w zakresie 9V-24V DC, dzięki czemu może być zasilane ładowarką od laptopa. Obsługa wzmacniacza jest bardzo prosta, podobnie jak jego podłączenie. Dzięki interfejsowi Bluetooth źródłem dźwięku mogą być wszystkie urządzenia typu: smartfon, laptop, tablet, które są wyposażone w Bluetooth. Moduł posiada również wejście liniowe AUX, umożliwia to podłączenie telefonu, laptopa za pomocą przewodu. Innym sposobem podłączenia jest złącze USBmicro, które pozwala na podłączenie cyfrowej karty muzycznej. 

 

 

Opis złącz

Opis wyjść oraz zasilania wzmacniacza

Opis wyjść oraz zasilania wzmacniacza

 

 

Opis wejść wzmacniacza Bluetooth

Opis wejść wzmacniacza Bluetooth

Zestaw

Oprócz samego wzmacniacza audio, pełny zestaw zawiera również przewód do podłączenia kolumn oraz przewód AUX, umożliwiający podłączenie między innymi smartfonu do wzmacniacza audio. 

Pełny zestaw

Pełny zestaw

 

Podłączenie wzmacniacza 

Do wzmacniacza audio zostało podłączone zasilanie oraz kolumna głośnikowa na wyjście prawego kanału.  Za pomocą przewodu USB podłączyliśmy komputer do wejścia USB sound. System sam wykrywa oraz instaluje potrzebne sterowniki do obsługi wzmacniacza. Dźwięk z komputera jest przekazywany na wyjście wzmacniacza. Co wskazuje na to, że ten wzmacniacz audio może posłużyć jako zastępcza karta dźwiękowa. Wydobywający się dźwięk z głośnika jest czysty, bez żadnych zakłóceń. 

Kolumny lub głośniki można podłączyć do wyjść kanałów za pomocą przewodów zakończonych wtykiem „banan” lub przykręcając końcówki przewodów (zdjęcie poniżej).

 

Odkręcane wyjścia kanałów

Odkręcane wyjścia kanałów

Podłączenie kolumn za pomocą wtyków banan

Podłączenie kolumn za pomocą wtyków banan

 

Podłączony wzmacniacz

Podłączony wzmacniacz

Podłączenie smartfona do wejścia AUX. 

Podłączenie poprzez złącze AUX

Podłączenie poprzez złącze AUX

Połączenie za pomocą Bluetooth

Po podłączeniu zasilania do wzmacniacza audio, możliwe jest jego sparowanie z naszym urządzeniem. Po włączeniu modułu, miga niebieska dioda, oznacza to że wzmacniacz nie jest sparowany z żadnym urządzeniem. Wzmacniacz jest opisany jako F900S, po sparowaniu go z naszym smartfonem lub innym urządzeniem, dioda umieszczona we wzmacniaczu przestanie migać. 

 

 

Dodaj komentarz