Miernik USB UM24C posiada moduł Bluetooth do bezprzewodowej komunikacji z urządzeniami posiadającymi Bluetooth. Dostępny jest program do komputera, który można pobrać ze strony: link. Jedyny wymóg to wbudowany moduł Bluetooth w komputerze. Producent pomyślał także o urządzeniach mobilnych. Na stronie link jest także aplikacja na androida która pozwala sterować miernikiem zdalnie. Programy dostępne są także po odczytaniu kodu QR z dołączonej do miernika ulotce. Aplikacja działa na Androidzie w wersji 5.0 lub wyższej. Natomiast oprogramowanie działa na Windows 7 lub nowszym.

1. Komunikacja miernika USB przez Bluetooth.

Poniżej zostanie przedstawiony sposób połączenia się miernika z urządzeniem mobilnym na przykładzie telefonu z systemem Android 5.1.1.

  • Pobierz aplikacje ze strony podanej powyżej, następnie zainstaluj aplikację na telefonie lub tablecie z systemem android.
  • Po uruchomieniu aplikacji zostanie wyświetlono okno z prośbą o pozwolenie na włączenie Bluetooth – oczywiście należy wyrazić zgodę
  • Miernik podłączamy do zasilania jak widać czerwona dioda mruga oznacza to że moduł jest aktywny i czeka na połączenie;
  • Wracamy do zainstalowanej aplikacji. W górnej części ekranu znajduje się ikona Bluetooth. Należy nacisnąć ją i z listy dostępnych urządzeń wybrać „UM24C” w tym momencie następuje łączenie urządzenia z miernikiem. Czerwona dioda w momencie sparowania urządzeń będzie świecić cały czas. Dodatkowo na ekranie miernika w górnej części po prawej stronie pojawi się ikona połączenia z Bluetooth. Jeżeli tester nie jest widziany w menu bluetooth aplikacji należy wykonać parowanie urządzeń przez menu bluetooth w telefonie.

2. Aplikacja w telefonie lub tablecie.

  • Dostępna aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Interfejs użytkowania jest bardzo intuicyjny. Wykresy prądu oraz napięcia można dowolnie zmieniać, przybliżając interesujący nas obszar lub przesuwając go. W dolnej części znajdują się suwaki do regulowania ustawień takich jak: jasność, wyłączenie podświetlenia oraz wartość prądu przy którym miernik ma zaczynać pomiar pojemności i mocy.Na samym dole ekranu widzimy 4 przyciski:

–  rotate screen – obrót ekranu;

–  switch group – przełączanie grupy pomiarowej;

–  clear data – czyszczenie pamięci pobieranej mocy oraz pojemności;

–  next page – przełączanie ekranu w mierniku.

  • Aplikacja umożliwia obsługę testera zdalnie. Wszystkie mierzone parametry wyświetlane są w jednym oknie co umożliwia obserwację jednocześnie wszystkich mierzonych parametrów przez miernik.

Dodaj komentarz