Andonstar ADSM201 mikroskop cyfrowy – podłączenie do komputera poprzez USB

  1. Instalacja oprogramowania

Po podłączeniu do komputera kamera włączy się i pokaże się okienko w którym należy wybrać PC Camera. Nastąpi wtedy automatyczna instalacja sterowników.

Jeżeli tak się nie stanie należy:

  • Ściągamy sterowniki z podanej strony i rozpakowujemy je do folderu: http://www.driverscape.com/download/andonstar-camera wersję oprogramowania należy wybrać biorąc pod uwagę system na którym będzie mikroskop współpracował z komputerem.
  • W menadrzeże urządzeń wykonujemy instalację ręczną sterowników. Uwaga! W przypadku Windowsa 8/8.1/10 może okazać się niezbędne wyłączenie „cyfrowego podpisu sterowników”.
  • Po zainstalowaniu sterowników obraz z mikroskopu można zaobserwować przy użyciu programu.

2. Obsługa programu jeśli coś jest skomplikowane

Pod podanym linkiem znajduje się prosty program obsługujący mikroskop. Jest on dość intuicyjny i łatwy w użytkowaniu, Należy pamiętać żeby przed włączeniem programu najpierw podłączyć kamerę.

Link do programu: https://www.dropbox.com/s/bjc9sqs6iu0eb1c/New%20Andonstar.exe?dl=o

lub: http://www.yawcam.com/get.php

  1. Przykładowy zapis obrazu i video

Zapis obrazu oraz wideo odbywa się poprzez program podany w linku. W menu głównym programu po prawej stronie na dole znajdują się ustawienia (settings) dotyczące zapisywanego obrazu wideo oraz zdjęć które możemy zmieniać tj. nazwa rozdzielczość format, miejsce zapisanie plików.

W momencie wybrania w programie Video record zostanie utworzone nagranie Wideo w miejscu docelowym wybranym w menu settings. Aby przerwać zapis wideo należy nacisnąć ikonę Stop. Procedura wykonywania zdjęć jest identyczna.

 

Przykładowy zrzut ekranu:

Dodaj komentarz