Przygotowaliśmy instrukcję montażu obudowy BTE-485 przeznaczonej do testera elementów RLC LCR-T4 M328 o numerze katalogowym BTE-056.
Obudowa składa się z 6 elementów wykonanych z półprzeźroczystego akrylu. Na panelu przednim wycięto otwór na wyświetlacz LCD, przycisk TEST, oraz podstawkę ZIF-16 pin. W środku obudowy przewidziano miejsce na koszyk na baterie (nie został zawarty w zestawie) lub na samą baterię zasilającą 9V 6F22.
Parametry samego testera opisywaliśmy przy okazji porównania go do innego testera. Nie będziemy ich powtarzać, zapraszamy do zapoznania się z nim TUTAJ.
Obudowa do kupienia w naszym sklepie internetowym GOTRONIK.PL pod symbolem: BTE-485. Natomiast sam moduł testera do kupienia pod symbolem BTE-056.
Prace zaczniemy od ściągnięcie papieru ochronnego z każdego elementu i rozłożenia elementów obudowy na stole. Na grafice nadaliśmy każdemu elementowi numer, któremu należy się przyjrzeć (będziemy się do nich później odwoływać).
KROK 1
Weź element numer 1 i ułóż równo z otworami plastikowe dystanse. Teraz przykręć za pomocą śrub i nakrętek tester do elementu numer 1.
KROK 2
Umieść w panelu tylnym elementy numer 2 i 3. Przygotuj elementy numer 4 i 5.
KROK 3
Dołóż dwa elementy przygotowane w poprzednim kroku i przygotuj ostatni element obudowy (numer 6).
KROK 4
Dopasuj ostatni element obudowy i skręć ją na koniec.
3 Odpowiedzi na Obudowa do testera elementów RLC LCR-T4 M328
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Dlaczego ta obudowa nie ma okna do pomiaru elementów SMD, bo sam tester posiada takie pole?
Być może projektant zapomniał o tym otworze, lub stwierdził że w większości przypadków używana jest podstawka ZIF do testowania elementów. Testowanie elementów SMD na docisk do płytki zawsze obarczone jest dużym współczynnikiem „jakości docisku” do płytki drukowanej PCB. Biorąc pod uwagę że dociskanie przez otwór byłoby już mniej komfortowe, pewnie zrezygnowano z tego otworu.
A podstawka ZIF nie dziala na zasadzie docisku ?