Właśnie do oferty wprowadziliśmy nowy tester elementów T7. Miernik przeznaczony do testowania i pomiarów parametrów elementów elektronicznych pasywnych RLC czyli R rezystorów (do 50 MOhm), L cewek, dławików, C kondensatorów (od 22 pF do 100 mF), oraz dyskretnych elementów półprzewodnikowych: diod półprzewodnikowych (podwójne, prostownicze, Zenera, LED), tranzystorów bipolarnych PNP i NPN, tranzystorów MOSFET z kanałem N i P, triaków.
Urządzenie posiada funkcję autowyłączenia po kilkunastu sekundach bezczynności. Sam pomiar zajmuje kilka sekund. Wyjątkiem jest pojemności i indukcyjności, który może się nieznacznie wydłużyć. Należy uważać, aby przed pomiarem kondensatora ROZŁADOWAĆ go. Pomijając ten krok można uszkodzić tester elementów (podstawowa zasada pomiarowa obowiązująca przy pomiarze wartości pojemności kondensatorów elektrolitycznych).
Miernik do kupienia: http://www.gotronik.pl/miernik-elementow-elektronicznych-lcr-t7-p-4116.html
Najważniejsze parametry:
- wyświetlacz TFT 160 x 128
- podstawka ZIF
- zasilany z wbudowanego akumulatora
- akumulator ładowany przy pomocy przewodem USB
- odbiornik podczerwieni
- autowyłączenie po kilku sekundach bezczynności
Zakresy pomiarowe:
- pomiar pojemności kondensatorów: od 22 pF do 100 mF
- pomiar indukcyjności: 0.01 mH – 20 H
- pomiar rezystancji R: 0,01 – 50 MOhm
- tester tranzystorów bipolarnych PNP/NPN
- tester tranzystorów MOSFET kanał N/P
- pomiar triaków / tyrystorów
- diody Uf maksymalnie 4,5 V
Wielkim atutem miernika jest jego łatwość obsługi. Wkładamy wybrany element do podstawki ZIF miernika i naciskamy przycisk START. Otrzymamy informację o napięciu baterii.
Nie musisz wybierać zakresu pomiarowego, to tester robi wszystko za Ciebie. W wyniku takiego testu otrzymujemy informacje takie jak: rozpoznanie rodzaju badanego elementu w postaci graficznej na wyświetlaczu LCD i parametry z tym elementem związane. Gdy do podstawki włożyć element, który nie znajduje się w zakresie pracy urządzenia lub nie włożysz żadnego elementu, otrzymasz stosowną informację na ekranie.
Przy badaniu elementów półprzewodnikowych opisywana jest polaryzacja wyprowadzeń na wyświetlaczu np. w diodach mamy informacje gdzie jest anoda i katoda, w przypadku tranzystorów bipolarnych określany jest typ PNP lub NPN oraz graficznie przedstawiane wyprowadzenie bazy, kolektora, emitera itd.
Aby zbadać kolejny element, wstawiamy go w podstawkę i ponownie przyciskamy TEST.
Zasady korzystania:
Umieść element w podstawce i naciśnij przycisk START. Gotowe.
Tester wyróżnia się od pozostałych z naszej oferty. Posiada funkcję testowania oraz odczytu kodu pilota na podczerwień. Wbudowano odbiornik IR. Aby przeprowadzić taki test, wciśnij START. Poczekaj na komunikat o braku elementu.
Teraz nakieruj nadajnik z pilota w stronę odbiornika IR w testerze i naciśnij przycisk na pilocie. Na ekranie pojawi się kod danego przycisku.
Kolejną rzeczą wyróżniającą ten tester od pozostałych jest sposób ich zasilania. Model T7 jest posiada akumulator, który ładujemy przy pomocy przewodu USB.
Kalibracja:
Połącz dwoma przewodami (krótkimi) pole testowe 1, 2 i 3. Przyciśnij żółty przycisk START, rozpocznie się autokalibracja. O jej stanie i postępie będziesz poinformowany na pasku i opisie procentowym. Jednak w okolicy 20 % zatrzyma się i pojawi się komunikat: „Pls Isolate Probe!” Należy wyciągnąć oba przewody, dopiero wtedy proces się wznowi i ukończy.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.