Wykonaliśmy test kalibratora wielofunkcyjnego MR2.0 wersji TFT. Zrobiliśmy pomiary sygnału elektrycznego zadawanego przez urządzenie oraz zmierzyliśmy sygnał elektryczny podawany na wejście kalibratora. Sprawdziliśmy większą część funkcji dostępnych w urzadzeniu. Dokładne parametry, opis urządzenia i instrukcję obsługi możesz znaleźć w poprzednim artykule, który został poświęcony wyjaśnieniu jak posługiwać się kalibratorem.
Kalibrator wielofunkcyjny MR2.0 wersja TFT do kupienia: http://www.gotronik.pl/kalibrator-wielofunkcyjny-mr20-wersja-tft-p-3938.html
Układ pomiarowy:
Przeprowadzone zostały testy z użyciem opisywanego w niniejszym artykule modułu, zasilacza laboratoryjnego RPS-3005DB 0-30V 5A firmy Zhaoxin, multimetru uniwersalnego UT71B produkcji Uni – T, oscyloskopu cyfrowego Hantek DSO5102BM 100 MHz.
Zadajnik napięciowy:
Sprawdziliśmy zadajnik napięciowy. Ustawiliśmy na module wartość napięcia i weryfikowaliśmy na multimetrze uniwersalnym UT71B, czy wartości się różnią. Wyniki pomiaru zostały przedstawione na poniższych fotografiach. Zadawać napięcie można od 0 do 12 V.
Zadajnik prądowy:
Ponownie przy pomocy multimetru uniwersalnego UT71B, sprawdzaliśmy jakość zadajnika prądowego (pętli prądowej loop). Zadawać prąd można w granicy od 0 do 24 mA.
Zadajnik rezystancji:
Przy pomocy multimetru uniwersalnego UT71B, sprawdzaliśmy jakość zadajnika rezystancji. Kalibrator posiada funkcję zadawania rezystancji w zakresie od 0 do 400 Ohm.
Też jesteście ciekawi, co wskaże miernik, gdy zadamy rezystancję równą 0 Ohm?
Zadajnik sygnału o wybranej częstotliwości:
Najpierw przy pomocy multimetru uniwersalnego UT71B, sprawdzaliśmy jakość zadajnika sygnału o wybranej częstotliwości0. Na module można ustawić sygnał wyjściowy o częstotliwości od 0 do 9999 Hz.
Następnie przy wybranych częstotliwościach zmienialiśmy współczynnik wypełniania PWM, a wyniki obserwowaliśmy na oscyloskopie cyfrowym Hantek DSO5102BM 100 MHz. Moduł umożliwia zmianę PWM w zakresie od 0 do 100 %.
Pomiar napięcia:
Na koniec mierzyliśmy modułem napięcie zadawane z zasilacza laboratoryjnego RPS-3005DB 0-30V 5A firmy Zhaoxin. Moduł może zmierzyć napięcie w zakresie od -4 do 30 V.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.