Multimetr uniwersalny B35 Owon z modułem Bluetooth

Multimetr uniwersalny B35 Owon z modułem Bluetooth

W poniższym artykule przedstawię multimetr uniwersalny B35 firmy Owon z modułem Bluetooth, który posiada możliwość bezprzewodowej komunikacji miernika z urządzeniem mobilnym. Komunikacja może zostać nawiązana pomiędzy multimetrem, a smartfonem z systemem operacyjnym Android w wersji 4.0 i wyższej z zainstalowanym oprogramowaniem. Aplikacja do pobrania po kliknięciu tutaj lub tutaj.

Na przykładzie miernika uniwersalnego B35 Owon i tabletu firmy  SAMSUNG przedstawię instrukcję poruszania się w aplikacji mobilnej.

Miernik B35 do kupienia: http://www.gotronik.pl/multimetr-uniwersalny-b35-owon-bluetooth-p-4010.html

wersja z pomiarem wartości skutecznej TreuRMS B35Thttp://www.gotronik.pl/multimetr-uniwersalny-b35t-owon-truerms-bluetooth-p-4011.html

W pierwszej kolejności należy zainstalować aplikację dotaczaną przez producenta miernika. Można ją pobrać, klikając w powyższe linki lub ze strony producenta: http://www.owon.com.hk/products_info.asp?ParentID=0&SortID=0&ProID=181#sthash.E10rK2Iq.dpbs. Po zakończeniu instalacji uruchomiamy aplikację. Pojawi nam się poniższy ekran:

Ekran 1

Ekran 1

Klikamy na napis „No device” w górnej części ekranu.

 

Ekran 2

Ekran 2

Wybieramy z listy miernik uniwersalny OWON. Rozpocznie się proces łączenia. Gdy połączenie zostanie zakończone sukcesem, zostaniemy o tym poinformowani stosownym komunikatem, a na ekranie będzie już wyświetlany aktualny pomiar. W aplikacji możliwe jest podłączenie z dwoma miernikami.

Ekran 3

Ekran 3

W aplikacji jest mamy możliwość rejestracji danych pomiarowych, przykładowo możemy rejestrować zmiany napięcia i wyrysowywania go na wykresie. Klikając na dole ekranu w drugie pole od prawej, możemy podejrzeć wykres. W celu zaprezentowania możliwości budujemy układ pomiarowy: do wejścia multimetr uniwersalny B35 Owon na zakresie pomiaru napięcia stałego DC podłączamy generator funkcyjny Siglent SDG-1020. W generatorze ustawiam przebieg trójkątny.

Układ pomiarowy

Układ pomiarowy

Teraz możemy obserwować na ekranie tabletu wykres. Po prawej stronie na bieżąco tworzy się tabela z aktualnymi pomiarami. W tym przykładzie rejestrowaliśmy zmiany napięcia. Oczywiście możemy rejestrować inne parametry np. prądu, temperatury, zmian rezystancji… w zależności co w danym momencie mierzymy za pomocą multimetru. Zarejestrowane dane możemy zapisać do pliku i przesłać dalej w celu dalszej analizy.

Wykres w aplikacji

Wykres w aplikacji

Z głównego ekranu można przejść ekranu, gdzie jest możliwość sterowania zdalnie multimetrem. Można np. zmieniać pomiędzy AC i DC (prądem zmiennym i prądem stałym) lub podejrzeć wartość MAX i MIN pomiaru.

Zdalne sterowanie

Zdalne sterowanie

Dodaj komentarz