Obudowa do testera elementów BTE-056

Obudowa do testera elementów BTE-056

Przygotowaliśmy krótką instrukcję, jak zmontować obudowę dla testera elementów BTE-056. Wspomniana obudowa składa się z 6 części. Potrzebne będę też śrubki z nakrętkami oraz dystanse o dwóch różnych długościach (są zawarte w zestawie). Zanim przejdziemy do dokładnej instrukcji, przyjrzyjmy się temu modelowi BTE-056. Jest to miernik – tester dla elementów elektronicznych RLC czyli rezystorów, cewek, dławików, kondensatorów, oraz dyskretnych elementów półprzewodnikowych: diod półprzewodnikowych (prostownicze, Zenera, przełączające, LED), tranzystorów bipolarnych PNP i NPN, tranzystorów MOSFET z kanałem N i P, triaków. Wielkim atutem miernika jest jego łatwość obsługi. Szybko i łatwo wkładamy badany element do podstawki ZIF miernika i naciskamy przycisk uruchamiający TEST. Nie musimy wybierać rodzaju badanego elementu, ani zakresu pomiarowego. Najczęściej pomiar trwa od 2 do 10 sekund. W jego wyniku otrzymujemy następujące informacje: rozpoznanie rodzaju badanego elementu w postaci graficznej na wyświetlaczu LCD. Przy badaniu elementów półprzewodnikowych opisywana jest polaryzacja wyprowadzeń na wyświetlaczu np. w diodach mamy informacje gdzie jest anoda i katoda, w przypadku tranzystorów bipolarnych określany jest typ PNP lub NPN oraz graficznie przedstawiane wyprowadzenia bazy, kolektora, emitera itd.

Tester do kupienia: http://www.gotronik.pl/tester-miernik-elementow-rlc-polprzewodnikow-p-3909.html

Obudowa w kolorze niebieskim: http://www.gotronik.pl/obudowa-do-miernika-elementow-rlc-bte056-p-3995.html

Obudowa w kolorze czarnym: http://www.gotronik.pl/obudowa-do-miernika-elementow-rlc-bte056-p-3996.html

Do zmontowania obudowy potrzebny będzie jedynie wkrętak krzyżakowy – możesz skorzystać z zestawu wkrętaków, wybierając odpowiednią końcówkę.

KROK 1

Rozłóż wszystkie elementy. Przyjrzyj się na grafice numeracji poszczególnych elementów i postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

Krok 1

Krok 1

KROK 2

Ściągnij folię ochronną z każdego elementu:

Krok 2

Krok 2

KROK 3

Wkręć 4 dystanse do płytki nr 1 (śrubkami od spodu).

Krok 3

Krok 3

KROK 4

Wkręć 2 pozostałe, dłuższe dystanse, identycznie jak poprzednie.

Krok 4

Krok 4

KROK 5

Umieść tester na elemencie nr 1.

Krok 5

Krok 5

KROK 6

Włóż element nr 2 i nr 3 w element nr 1, który jest podstawą obudowy.

Krok 6

Krok 6

KROK 7

Włóż element nr 4 i nr 5 w postawę obudowy.

Krok 7

Krok 7

KROK 8

Teraz nałóż element nr 6 na wierzch.

Krok 8

Krok 8

KROK 9

Na koniec przykręć od góry 6 śrubek. Gotowe.

Krok 9

Krok 9

Widok od spodu

Widok od spodu

Jedna odpowiedź na Obudowa do testera elementów BTE-056

  • Andrzej mówi:

    Naprawdę fajna i ładnie wykonana rzecz, zabezpieczająca miernik przed przypadkowym zwarciem od strony druku w trakcie pomiarów, jednak producent zapomniał chyba o dostępie do pola stykowego do przykładania elementów SMD Przydało by się również miejsce pod wyłącznik odłączający baterię. Gdyby wymiana baterii wymagała odkręcenia dwóch a nie sześciu śrubek, jak to jest obecnie, było by idealnie.

Dodaj komentarz