Obudowa do modułu elektronicznego obciążenia

Obudowa do modułu elektronicznego obciążenia

W artykule TUTAJ opisywaliśmy elektroniczne obciążenie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić pracę z elektronicznym obciążeniem wprowadziliśmy do oferty obudowę (symbol katalogowy BTE-433). Poniżej opiszemy w jaki sposób ją złożyć. Osoba podejmująca się montażu  obudowy musi posiadać pewne zdolności manualne, musi potrafić lutować przewody. Konieczne będzie posiadanie własnego kawałka przewodu (brak w zestawie). Przedstawimy listę narzędzi niezbędnych do ukończenia montażu obudowy i krok po kroku przeprowadzimy Cię od momentu rozpakowania  zakupionego zestawu do finału czyli gotowej obudowy.

Rozpakuj cały zestaw. Przygotuje miejsce pracy, pogrupuj wszystkie elementy. Następnie koniecznie sprawdź czy masz wszystkie elementy z poniższą listą. Jeśli wszystkie elementy montażowe masz przygotowane na blacie stołu to zastanów się jakie narzędzie będą potrzebne z Twojego warsztatu. Gdy wszystko będzie przygotowane, możesz przejść do pierwszego kroku. 

Obudowa do kupienia: http://www.gotronik.pl/obudowa-do-elektronicznego-obciazenia-p-4153.html

Elementy zestawu.

Elementy zestawu.

Lista elementów zestawu:

  • 7 elementów plastikowych obudowy
  • 4 długie dystanse
  • taśma męsko-damska
  • woreczek ze śrubkami i dystansami
  • 4 gniazda

Elementy, które należy dołożyć z własnych zasobów:

  • przewody zaizolowane

Narzędzia, które potrzebujesz, żeby ukończyć obudowę:

Rozłóż elementy obudowy, tak jak na zdjęciu poniżej. Przyjrzyj się naszej numeracji, bo będziemy się do niej odwoływać na każdym etapie pracy ze składaniem obudowy. Ściągnij z każdego elementu papier ochronny.

Elementy obudowy

Elementy obudowy

KROK 1

W tym kroku przygotujemy panel wyświetlacza. Zaczniemy od tego, że wymontujemy go z gniazda i przedłużymy na dołączonych do zestawu kabelkach.

Krok 1

Krok 1

Do panelu z wyświetlaczami przykręć element numer 3 na dystansach, a następnie na wierzch element numer 2. Pamiętaj, żeby mały element włożyć od spodu na przycisk (tak jak widać to na poniższym zdjęciu) zanim przykręcisz te dwa elementy.

Przygotowany panel wyświetlacza

Przygotowany panel wyświetlacza

KROK 2

Przygotujemy element 5. Przykręcamy do niego gniazda.

Krok 2

Krok 2

KROK 3

Tutaj musisz wykorzystać przewody z własnych zasobów. Możesz wlutować gniazda z płytki i przylutować przewody lub wykorzystać gniazda na płytce do połączenia przewodów z gniazdami wyprowadzonymi na obudowę.

Krok 3

Krok 3

KROK 4

Na zaizolowanych przewodach musimy podnieść BUZZER. Odlutowujemy go z płytki i lutujemy na przewodach (o długości około 2-3 cm).

Krok 4

Krok 4

KROK 5

Przygotuje elementy obudowy numer 1.

Przygotowanie elementu obudowy

Przygotowanie elementu obudowy

Przykręcamy go do płytki wykorzystując cztery śrubki i nakrętki. Pomiędzy elementem obudowy i płytką PCB umieść plastikowy, malutki dystans.

Krok 5

Krok 5

KROK 6

Przygotuj elementy obudowy numer 4.

Przygotowanie elementu obudowy

Przygotowanie elementu obudowy

Przyłóż go do elementu numer 1.

Krok 6

Krok 6

KROK 7

Do elementu numer 6 przykręć śrubkami długie dystanse.

Krok 7

Krok 7

Następnie dołóż element numer 7 tak, aby okrągły otwór pokrywał się z gniazdem DC005.

Przygotowanie elementów

Przygotowanie elementów

KROK 8

W ostatni kroku pozostało nam tylko poskładać wszystkie elementy i skręcić obudowę, zaczniemy od włożenia elementu numer 6.

Krok 8

Krok 8

Następnie przykładamy elementy z wyprowadzonymi gniazdami.

Składanie elementów

Składanie elementów

Pozostało już tylko przyłożyć panel z wyświetlaczami, kolejno ostatni panel boczny i przykręcić go czterema śrubkami. Obudowa jest gotowa.

Gotowa obudowa

Gotowa obudowa

Dodaj komentarz